Intensywny weekend z Festiwalem Sztuki Cyfrowej Patchlab: CONNECTED za nami.
Dziewiąta edycja została zrealizowana dzięki zaangażowaniu zespołu, kreatywności artystek i artystów, wsparciu patronów medialnych oraz otwartości partnerów, z którymi, jak z przyjaciółmi, których poznaje się w biedzie, połączyliśmy siły w tych trudnych, chudych czasach i stworzyliśmy bogaty program prezentujący prace ponad 35 artystów z całego świata!
DZIĘKUJEMY! 

Ale ponieważ internet i cyfrowość jest dla nas naturalnym środowiskiem, pozostajemy still CONNECTED i dajemy Wam dostęp do programu zaprojektowanego do odbioru online, aż do końca roku 2020! Na tej specjalnie przygotowanej stronie znajdziecie otwarte wirtualne sale wystawowe z ponad 28 pracami, program filmowy, audiowizualne kompozycje w formacie 360° powstałe podczas rezydencji artystycznych #homeedition i wyjątkowe aplikacje artystyczne, do odbioru w dowolnie wybranym momencie! 

W Kinie: Connected można zobaczyć eksperymentalne formy wideo nadesłane przez twórców podczas wiosennego lockdownu, a w Kinie ADAF Kids, dzieci i rodzice w dowolnym momencie mogą obejrzeć selekcję wartościowych animacji przygotowaną we współpracy z greckim Athens Digital Arts Festival.
Cały czas dostępna jest artystyczna aplikacja mobilna SOL.AR.IS, która, dzięki technologii rozszerzonej rzeczywistości, pozwala odkrywać w swoim otoczeniu fantastyczne rzeźby 3D inspirowane powieścią Stanisława Lema.
Mieszkańcy i turyści w Krakowie, spacerując po Starym Mieście, mogą wybrać się w wielowątkową podróż odkrywając mało znane detale architektury, za pośrednictwem aplikacji Krakow ARtour. Obie aplikacje można pobrać bezpłatnie z Google Play/AppStore.

 Wciąż także jest możliwość odtworzenia zapisu z wydarzeń, które odbyły się na żywo podczas festiwalu: 

? Panel dyskusyjny: #nowanormalność, czyli jaka? Cyfrowe stany przejściowe
? Performens w grze wideo: Operation Jane Walk by Total Refusal
? AVnoc: INSTANT live z Berlina

 

Czekają nas jeszcze warsztaty z ergonomicznego projektowania druku 3D, które odbędą się w dniu 10 listopada, online, w ramach 3. edycji miejskiego festiwalu Sztuka do Rzeczy – design w Krakowie.

Na przegląd selekcji animacji nagrodzonych podczas Ars Electronica Festival zaprosimy do obejrzenia na dużym ekranie w Hevre+1, gdy będzie można bezpieczniej przeprowadzić ten program z udziałem publiczności. Wtedy też zaprezentujemy kompozycje audiowizualne zaprojektowane na system projekcyjny w Galerii 360° przez artystów podczas zdalnej rezydencji artystycznej #homeedition.  O tych wydarzeniach będziemy informować poprzez stronę festiwalu i profilowe w mediach społecznościowych. 

Uważajcie na siebie i pozostańcie na łączach!