• GALERIA 360°
    rezydencje artystyczne #homeedition

    W wyniku otwartego naboru rezydencje artystyczne w Galerii 360° ogłoszonego w maju br. przez Fundację Photon, wyłoniono 3 projekty, które zostały zrealizowane w Galerii 360°.
    W tym roku wyjątkowo, ze względu na ograniczenia związane z pandemią, rezydencje #homeedition odbyły się zdalnie. W trakcie miesięcznej rezydencji (15.09.2020 – 18.10.2020) artyści opracowywali swoje projekty w swoich domach/studiach/pracowniach w Barcelonie, Berlinie i Montrealu.

     

    Efekty, w formie 6-minutowych kompozycji, zaprojektowanych na system projekcyjny zbudowany z 10 projektorów w Galerii 360° – prezentujemy w formie nagrań w formacie 360° zrealizowanych w Galerii 360°. Polecamy podłączyć słuchawki.

     

    Premiera: 25.10 o godz. 19:00

    Projekty te pokażemy również w Galerii 360° z udziałem publiczności, gdy tylko będzie to możliwe i bezpieczne.

     

  • Projekt audiowizualny wzbogacony o interaktywne lasery, który stanowi metaforyczną krytykę interakcji człowieka z przyrodą i wpływu na nią. Utwór dzieli się na dwie części. Pierwotna natura, harmonijna i automatyczna w odruchach zostaje zderzona z czynnikiem ludzkim. Moment ten uzmysławia, że nasza własna interwencja pozostawia ślady i wcale nie jest niewidoczna, uświadamiając ludziom wartość harmonijnego bycia elementem większej całości.

  • Projekt audiowizualny, inspirowany złożonością zjawiska i tajemnicą otaczającą kosmiczne czarne dziury, stworzony przez duet  artystów z Francji i Kanady, specjalizujących się w kompozycji elektroakustycznej, sztuce cyfrowej i kreatywnym kodowaniu. Twórcy zapowiadają immersyjny projekt generatywny, badający koncepcję czasoprzestrzeni jako 4-wymiarowego kontinuum, podstawowych sił natury i świata kwantowego, których podróż napędza harmonia i chaos.

  • Immersyjny utwór audiowizualny łączący narrację science fiction z odkrywaniem symbiotycznych światów natury, począwszy od sieci komórkowych bakterii po konstelacje alg. Po drodze wzorce wizualne oddziałują na siebie i przeobrażają się, kształtując żywy organizm otaczający publiczność. Format 360° pozwoli na stworzenie przestrzeni medytacyjnej, w której będzie można doświadczyć wrażenia unoszenia się i dryfowania, pozwalając widzowi stać się częścią stworzonego cyfrowego tworu.