Czy Netflix i terapeuta na Zoomie wystarczą, by rozładować stres w czasie pandemii?
Czy cyfrowi giganci będą zarządzać naszym self-distance?
Która z cyfrowych innowacji zostanie z nami na dłużej, a która wyłoniła się tylko chwilowo, by zaspokoić bieżące potrzeby? 

Podczas panelu #nowanormalność, czyli jaka? Cyfrowe stany przejściowe eksperci z Centrum Cyfrowego i ich goście rozmawiali o innowacjach, technologicznych kontekstach i narzędziach cyfrowych, na które jesteśmy skazani w czasach pandemii oraz o specyfice zachodzącej obecnie zmiany i wyłaniania się nowych fenomenów.

W rozmowie udział wzięły:

Ana Brzezińska reżyserka, producentka filmów wideo i VR, specjalizująca się nowoczesnym storytellingu: od produkcji filmowych i telewizyjnych, przez treści VR/ AR, ekspertka w programie Społ-tech w Centrum Cyfrowym.

Katarzyna Drożdżal – psycholożka, badaczka i projektantka. Od początku kariery związana z obszarem badawczym, obecnie głównie w ramach dziedzin: human computer interaction, user experience oraz service design, współautorka raportu „Cyfrowe stany przejściowe”.

Marta Klimowicz – socjolożka i antropolożka internetu, zajmuje się tematyką nowych technologii, ich wpływem na życie społeczne i strategiami radzenia sobie z konsekwencjami tego wpływu, ekspertka w programie Społ-tech w Centrum Cyfrowym.

Spotkanie poprowadziła Aleksandra Janus – antropolożka, badaczka, kierowniczka Pracowni Otwierania Kultury w Centrum Cyfrowym. Kuratorka i współautorka projektu Laboratorium muzeum, współzałożycielka grupy badawczej Kierunek Zwiedzania. Prowadzi badania publiczności instytucji kultury, specjalizuje się w badaniu doświadczenia zwiedzających w muzeach, współpracuje z instytucjami poszukującymi efektywnych sposobów angażowania publiczności i wspiera je w otwartym dzieleniu się zasobami.

? online
Panel dyskusyjny odbył się na Zoomie i był transmitowany na stronie patchlab.pl oraz YouTube i Facebook z możliwością zadawania pytań.