BRAK MIEJSC

Technologia druku 3D, która staje się coraz bardziej powszechna, umożliwia zdobycie cennych nowych umiejętności w zakresie projektowania i przy zachowaniu ergonomii projektowania przyczynia się do polepszenia naszego najbliższego otoczenia. W czasie pandemii, zamknięci w domach, wielu z nas obserwowało ptaki za oknem. Dzięki technologii druku 3D, możemy je wesprzeć, projektując karmniki dla ptaków zaglądających szczególnie jesienią i zimą do naszych okien czy ogrodów w poszukiwaniu pożywienia.  Podczas warsztatów w druku 3D, uczestnicy poznają proces projektowania trójwymiarowego, obsługę drukarek oraz sam druk 3D. Zaprojektują swój własny oryginalny obiekt, który po wydrukowaniu, stanie się karmnikiem dla ptaków.

Zajęcia są skierowane do osób zainteresowanych technologią 3D. Bez obaw – nie musisz mieć żadnej wcześniejszej styczności z tą technologią, wystarczą dobre chęci. Poziom zajęć jest początkujący – prowadzący przeprowadzi uczestników przez proces projektowania trójwymiarowego, obsługę drukarek 3D oraz sam druk 3D. Uczestnicy powinni mieć zainstalowane na swoim komputerze darmowe oprogramowanie Autodesk Fusion 360 na licencji do użytku prywatnego: https://www.autodesk.com/products/fusion-360/personal

Warsztaty odbędą się w sieci i poprowadzi je Przemek Baranowski, współtwórca krakowskiego FabLabu, pasjonat nowych technologii, absolwent informatyki na Politechnice Krakowskiej.  Na co dzień zajmuje się programowaniem w technologii JAVA. Drukiem 3D zaczął zajmować się kilka lat temu i chętnie dzieli się tą wiedzą z innymi.

Wydruku będzie można dokonać w FabLabie po ustaleniu terminu. Koszt wydruku zostanie indywidualnie określony na podstawie gotowego projektu. Organizator warsztatów nie pokrywa kosztu wydruku zaprojektowanych karmników 3D.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, jednakże wymagane było wypełnienie formularza i akceptacja jako uczestnika.
Limit miejsc 10 osób.

 

Warsztaty odbędą się w ramach 3. edycji krakowskiego wydarzenia Sztuka do rzeczy – design w Krakowie, zatytułowanej DOM i poświęconej sytuacji, z którą przyszło nam się nieoczekiwanie zmierzyć w czasie pandemii. Warsztaty z druku 3D wpisują bezpośrednio się w projektowanie odpowiedzialne i ergonomiczne, mając na celu tak zaaranżować naszą przestrzeń, aby wesprzeć nas w ekstremalnych, niecodziennych warunkach niedoboru i ograniczenia.

Projekt zrealizowano przy udziale finansowym Gminy Miejskiej Kraków.