Ogłaszamy kompletny program Patchlab Festival 2020 CONNECTED!

W ramach WYSTAWY w jednej z pięciu wirtualnych sal, obok Salonu AR, Salonu Virtual Ambient i dwóch Studiów, w arc/sec Lab zanurzymy się w wielozmysłowych instalacjach świetlnych zrealizowanych w pracowni na Uniwersytecie w Auckland w Nowej Zelandii, specjalizującej się w eksploracji połączeń między cyfrowością, a fizycznością.
Nowym punktem programu są WARSZTATYTechnologia w służbie ptakom, czyli zajęcia z ergonomicznego projektowania druku 3D, które służy polepszeniu naszego najbliższego otoczenia, na których będzie można stworzyć i wydrukować wyjątkowy ptasi karmnik!

A biorąc udział w warsztatach partnerskiego festiwalu Digital Cultures, będzie okazja poćwiczyć ciało i wyobraźnię, ulepić pierogi razem ze sztuczną inteligencją, porozważać o immersji w projektach dźwiękowych, a nawet stworzyć manifest w oparciu o postulaty dotyczące kultury cyfrowej! Warto się już teraz zarejestrować, bo ilość miejsc jest ograniczona.

 

W ciągu 3 dni zaprezentujemy prace ponad 35 artystów z całego świata, w hybrydowej formule: perfomens w grze wideo – Operation Jane Walk by Total Refusal, panel dyskusyjny #nowanormalność, czyli jaka? z Centrum Cyfrowym, AVnoc z INSTANT na żywo z Berlina i Chino na żywo w Krakowie, obszerny program animacji komputerowych w KINIE, m.in. nagrodzone na Ars Electronica Festival, a także specjalna selekcja animacji dla dzieci ADAF Kids oraz premiera aplikacji SOL.AR.IS i Spacer AR. Stare Miasto do nowa.
Hybrydowy  format festiwalu zapewnia dostęp do większości wydarzeń w dowolnie wybranym momencie, a udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.
Więcej szczegółów znajduje się w PROGRAMIE , a dokładna rozpiska dzień po dniu w HARMONOGRAMIE.
? Stay Connected!