Salon Virtual Ambient

online online

Salon Virtual Ambient to przestrzeń wirtualnego wyciszenia.
W tym salonie prezentowane są 4 prace:  internetowa instalacja interaktywna Thomasa Wagensommerera, wideoklip w wirtualnej rzeczywistości i 2 projekty w formacie 360°, które mogą być także oglądane na okularach do odbioru VR, amerykańskich artystek Rew oraz CG Ryan.

Włącz dźwięk lub użyj słuchawki.

 


~nowwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww~ | Thomas Wagensommerer

  AT

Instalacja interaktywna w sieci w czasie rzeczywistym, eksplorująca koncepcje skupione na tym, jak generować, opisywać i modulować sam moment „teraz”.  Narrację instalacji determinuje długotrwały, eksperymentalny układu dźwięków, oparty o kilka cyfrowych i fizycznych aplikacji, które wzajemnie się zasilają i wspierają, aby generować stały strumień audio trwający dokładnie jeden rok.


Specimens of Ephemeral Worlds | Rew

  US

Animacja audiowizualna w formacie 360° pozwalająca na zanurzenie się w ulotnych światach pełnych dynamicznego dźwięku i tajemniczych abstrakcyjnych form. Zjawiskowe otoczenie staje się emocjonującym widowiskiem i zachęcającym do eksploracji.


Amateur Hour  | Rew

  US

Animowany wideoklip w formacie 360° stworzony przez amerykańską artystkę nowych mediów Rew (grafika) do muzyki Vertigo Gambler. Nieożywione przedmioty w postapokaliptycznej przestrzeni, szkieletowe drapacze chmur mienią się kolorem, dopóki się nie rozpadną.


Intangible Windows | CG Ryan

  US

Kolaż wideo w wirtualnej rzeczywistości. Surrealistyczne trzyminutowe prace wykorzystujące cyfrowe warstwy i formę wideo 360° do mariażu elementów zarówno ze świata przyrody, jak i skonstruowanych zestawów, wizualizujące wzajemne oddziaływanie rzeczywistości i wyobraźni. Autorka nazywa te prace „wierszami VR” i zachęca widzów do otwartości i swobody w odnajdywaniu własnych znaczeń, zanurzając się w zjawiskowych sceneriach i metaforycznych zestawieniach, aby na moment wyjść poza swoje codzienne realia i spojrzeć na świat z innego punktu widzenia.

 

Proudly powered by WordPress | Theme & support by BS.