Polecamy warsztaty online organizowane przez Instytut Adama Mickiewicza podczas partnerskiego festiwalu Digital Cultures.

Warsztaty prowadzone są w języku angielskim, poprzez platformę Zoom.
Udział jest darmowy, obowiązuje rejestracja przez formularz do godz.12:00 w dniu 10 października.
Po kliknięciu w tytuł wybranego warsztatu zostaniesz przeniesiony na stronę z formularzem rejestracji.

 

What could possibly go wrong? Tim Maughan | hosted by HOLO Magazine

Number of participants: 15
Duration: 90 min to 2 hours

Spotkanie z twórcą science-fiction i dziennikarzem Timem Maughanem podczas warsztatu online, na którym wrócimy do jego kontrowersyjnego wątku na Twitterze (What Could Possibly Go Wrong). Bazując na tym, co pierwotnie miało być przytykiem do bezrefleksyjnego optymizmu panującego w naukowo-technologicznym dziennikarstwie głównego nurtu, nauczymy się wykorzystywać liche nagłówki jako inspirację do krytycznego myślenia o przyszłości. Dowiemy się, jak użytecznymi narzędziami mogą być cynizm, sarkazm i satyra, a także jak uwzględnianie najgorszego scenariusza każdej sytuacji może w istocie pomóc w trafnym przewidywaniu przyszłości i wyobrażaniu sobie bardziej optymistycznego rozwoju wypadków.

Tim Maughan – pisarz i dziennikarz, którego reportaże i proza oscylują wokół takich tematów jak miasta, klasowość, kultura, technologia i przyszłość. Jego teksty regularnie ukazują się w BBC, New Scientist oraz Vice/Motherland. Pierwsza powieść Maughana, Infinite Detail z 2019 r., została uznana za książkę roku z gatunku science fiction i fantastyka przez The Guardian oraz była nominowana do nagrody za najlepszy debiut powieściowy Locus Magazine. Maughan współpracuje również z artystami i filmowcami, a jego prace były pokazywane w Muzeum Wiktorii i Alberta, Columbia School of Architecture, na biennale w Wiedniu oraz w telewizji Channel 4. Obecnie mieszka w Kanadzie.