Polecamy warsztaty online organizowane przez Instytut Adama Mickiewicza podczas partnerskiego festiwalu Digital Cultures. Warsztaty prowadzone są w języku angielskim, poprzez platformę Zoom.

Udział jest darmowy, obowiązuje rejestracja przez formularz do 10 października do godz. 12:00.
Po kliknięciu w tytuł wybranego warsztatu zostaniesz przeniesiony na stronę z formularzem rejestracji.

 

Harmonijne ciało przyszłości.
Warsztaty ruchu Gaga / ludzie i zajęcia z wyobraźni prowadzone przez Natalię Iwaniec

Brak limitu liczby uczestników.

“Tancerz przyszłości to ten, którego ciało i dusza wzrasta w harmonii w taki sposób, że naturalnym językiem duszy stanie się język ruchowy ciała.” – Isadora Duncan

Nie wiemy, co przyniesie przyszłość, ale nasze obecne, ludzkie ciała są najlepszymi, jakimi dziś dysponujemy. Mamy w stosunku do nich wiele oczekiwań. Warsztat skupi się na współgraniu i komunikacji cielesności i wyobraźni. Pozwoli nam – po długim czasie zamknięcia w domach – ruszyć się, poczuć ciało i aktywować ducha. Choć pozostaniemy zamknięci w czterech ścianach, wykroczymy daleko poza ich granice. Zamiast ciągle wybiegać myślami w przyszłość, w tańcu poświęcimy uwagę temu, co jest tu i teraz.
Podczas pierwszych 30 minut zajęć Natalia Iwaniec poprowadzi lekcję Gaga/people. Jest to metoda pracy z ciałem stworzona przez Ohada Naharina, wieloletniego dyrektora i choreografa izraelskiej Batsheva Dance Company. Zajęcia angażują fizyczność i umysł, łączą wyobrażenia i działanie, pozwalają przełamać własne słabości. Wspólnie popłyniemy przez czas w tańcu i przyjemności.
Po lekcji Gaga płynnie przejdziemy do zadań z improwizacji, podczas których zmierzymy się z wyobrażeniami o sobie i o przyszłości… z przymrużeniem oka.

Natalia Iwaniec – tancerka, choreografka i certyfikowana nauczycielka Gaga od 2012 roku. Uczyła m.in. w Rambert School of Ballet and Contemporary Dance (zarówno w szkole, jak i profesjonalnym zespole), Trinity Laban Conservatory of Music and Dance, Northern School of Contemporary Dance w Leeds, National Dance Company Wales, VERVE, Central Europe Dance Company w Budapeszcie i wielu innych. Jej najnowsze spektakle to Dydona i Eneasz w wykonaniu Capelli Cracoviensis, (reżyseria i choreografia) i Alicja w Krainie Czarów w Teatrze Wilama Horzycy w Toruniu, do którego stworzyła ruch sceniczny.