• DNArt Studio Plakatu

    Tytuł ekspozycji nawiązuje do kodu genetycznego DNA, ponieważ prezentowane prace są zbiorem unikalnych informacji o twórcach – studentach Pracowni Multimediów, Wydziału Sztuki Nowych Mediów Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie: Karolu Fira,  Mateuszu Golcu, Mateuszu Kępczyńskim, Norbercie Lisaku i Adrianie Plonie. Podczas realizacji projektu, młodzi twórcy  poszukiwali indywidualnej ekspresji oraz tworzyli komunikaty słowne i wizualne, które miały określić ich osobowość. Efektem tych twórczych działań stała się multimedialna wizytówka, czyli zbiór danych o autorze pokazany w formie dopełniających się wirtualnych obrazów w rozszerzonej rzeczywistości.

    Kurator projektu: dr Anna Klimczak
    zespół Pracowni Multimediów:
    Anna Klimczak
    Olga Wroniewicz
    Tomasz Miśkiewicz
    Damian Ziółkowski

     

    JAK TO DZIAŁA?
    Gdy klikniesz w wybrany obraz, otworzy się on w trybie pełnego ekranu.
    Następnie otwórz aplikację Patchlab AR na telefonie/tablecie i skieruj kamerę na obraz – aktywowaną pracę zobaczysz na ekranie telefonu.

     
    Get it on Google PlayDownload on the AppStore

     

    Projekt prezentowany będzie we współpracy z Polsko-Japońskią Akademią Technik Komputerowych w Warszawie.

  • Plakat nawiązujący do charakteru autora, zainspirowany minimalizmem oraz oldschoolem.

  • Plakat wraz z dopowiedzeniem przedstawiają przytłaczające poczucie odizolowania spowodowanego oderwaniem od rzeczywistości. Izolując się od otoczenia przestajemy mieć wrażenie, iż stanowimy jego aktywną część – wchodzimy w stan swoistego niebytu.

  • Plakat reprezentujący moją osobę opisuje działania jakich staram się dokonywać podczas eksperymentowania z grafiką komputerową. Korzystając z różnych technik, staram się wprowadzić dodatkowe możliwości, dążąc do możliwej interakcji widza z pracą, którą ogląda. Sylwetka widoczna na plakacie to moja postać zeskanowana trójwymiarowo.

  • Plakat ma na celu przedstawienie cech charakterystycznych dla tworzonych przeze mnie projektów. Charakteryzują się one połączeniem minimalizmu oraz abstrakcji.

  • Realizacja jest rodzajem artystycznego kodu i informacji o mnie. Stworzony plakatu ma być wizytówką gdzie aspekt wizualny wraz z dopełnieniem multimedialnym mają zakomunikować oglądającemu core mojej osobowości. Przy projektowaniu zadałem sobie pytanie: co najlepiej obrazuje mnie oraz jak podejść do tego w sposób niekonwencjonalny? Użyłem do tego feed mojego prywatnego Facebook’a. Chciałem nawiązać tym do dość płytkiego obecnie podejścia do poznawania ludzi i tworzenia sobie o nich zdania na podstawie naszych profili w mediach społecznościowych. 
Po uruchomieniu doświadczenia można z bliska przejrzeć tablicę mojego profilu wraz z udostępnionymi na niej ostatnimi postami.