Już jutro, 23.10 startuje dziewiąta, hybrydowa edycję Festiwalu Sztuki Cyfrowej Patchlab! Wydarzenia będą dostępne online od piątku do niedzieli. W tym miejscu zamieszczamy podręczny skrót wydarzeń transmitowanych na żywo. 

 

23 października

14:00 | Panel dyskusyjny #nowanormalność, czyli jaka? Cyfrowe stany przejściowe
z udziałem Any Brzezińskiej, Katarzyny Drożdżal, Marty Klimowicz
prow. Aleksandra Janus | Centrum Cyfrowe w Warszawie

Festiwal zainauguruje panel dyskusyjny, podczas którego skupimy się na obecnie zachodzącej (r)ewolucji cyfrowej, adresując problematykę roli nowych technologiii, przyspieszonej digitalizacji różnych sfer życia i przyszłości funkcjonowania w przestrzeni publicznej. Zachęcamy do zadawania pytań ekspertkom. 

 

19:00 | Performans w grze wideo: Operation Jane Walk
Total Refusal: Leonhard Müllner, Robin Klengel (AT)

W piątkowy wieczór, podczas cyfrowego performansu w grze wideo, trafimy na mapę wojennej rozgrywki, w której staniemy się przechodniami i turystami na performatywnym oprowadzaniu po historii wojen toczonych o kształt miejskiej przestrzeni Manhattanu. 

 

24 października

20:00 | AVnoc live act z Berlina INSTANT (DE)

Sobotnia AVnoc upłynie pod znakiem analogowego techno wprost z Berlina  – improwizowane show zapewni nam występ rezydentów berlińskiego klubu Watergate – duetu INSTANT. 

 

25 października

19:00 | Projekty audiowizualne w Galerii 360°
rezydencje artystyczne #homeedition

W niedzielny wieczór, w formie 6-minutowych kompozycji w formacie 360°, będzie można doświadczyć trzech immersyjnych projektów audiowizualnych, zaprojektowanych na system projekcyjny zbudowany z 10 projektorów w Galerii 360° przez artystów z Barcelony, Berlina i Montrealu w ramach rezydencji artystycznych #homeedition.

 

Transmisje odbędą się na stronie patchlab.pl oraz na platformach Facebook oraz Youtube na profilach Festiwalu Patchlab.

 

Wszystkie bezpłatne i ogólnodostępne.

 

Sprawdź pełny harmonogram wydarzeń dzień do dniu.